title

DIŞ CEPHE STANDARTLARI

 

İNPER PERLİT

 

1997 yılında MB HOLDİNG bünyesinde kurulan İnper Perlit İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Güneydoğu Anadolu bölgesinin ilk ve tek perlit genleştirme hizmeti veren kuruluşudur. Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesinde 3.000 m2 kapalı, 15.000 m2 açık alanda hizmet vermekte olan İnper Perlit 2003 yılında TSE kalite belgesi, 2008 yılında ise ISO 9001:2000 belgesi almıştır.

 

AMAÇ : Doğayla uyumlu sağlıklı, pratik, ekonomik ısı ve ses yalıtım malzemeleri üretmek.

HEDEF : Türkiye’nin en kaliteli, en pratik kullanımlı inşaat, tarım, gıda sanayi malzemesini üretmek ve konusunda lider olmak.

DEĞERLER : İnper Perlit benimsediği ilke ve değerleriyle kendisini rakiplerinden farklı bir yere taşımıştır.Bu değerler;

 

• Yasa ve mevzuatlara saygı / • Standartlara uygun, kaliteli üretim / • En son teknoloji ile üretim

 

YALITIM STANDARTLARI

Yalıtım ve Enerji Verimliliği

 

NEOTHERM ISI YALITIM SİSTEMİ İLE ÇEVRE DOSTU ENERJİ VERİMLİ YEŞİL BİNALAR

 

Yapılan araştırmalar yeryüzündeki konutların karbon salınımı ve enerji tüketimi açısından %40-50′lere varan oranlarda etkili olduğu ortaya koyuyor. Ayrıca yıllık 55 milyar dolar ithal edilen enerjinin %40′ını binalarda tüketildiğini düşünürsek enerji verimliliği, tüketimde büyük tasarruf sağlamaktadır.

 

Çevre dostu , enerji verimli Yeşil binalar yani düşük enerji tüketen konutlar üretmek için en başta doğru ısı yalıtım sistemini kullanmak gerekir.

 

Dilekpor Yalıtım ve Ambalaj malzemeleri Bursa’da 8500m2 kapalı alanda faaliyet gösteren bünyesinde ürettiği çevre ve doğa dostu, enerji verimli ve ekonomik Neotherm Isı Yalıtım sistemleri ile tavsiye edilen özelliklerde yapılan yalıtımla %50 enerji – doğalgaz ve elektrik – tasarrufu yapmak mümkün.

 

Bünyesinde ürettiği ısı yalıtım levhası Neotherm Karbonlu EPS, yapıştırma ve sıvama harcı, mineral sıva ve diğer yapı kimyasalları ile binanızı sıcağa, soğuğa ve fiziksel şartlara karşı koruma altına alarak binanızın ömrünü uzatmış olursunuz.

 

Neotherm Dış Cephe Isı yalıtım Sistemi ile yoğuşmanın(terleme) neden olduğu küflenme siyah leke ve mantar oluşumunu, rutubet ve nemden kaynaklanan sağlıksız ve konforsuz koşulların oluşumunu engeller.

 

Neotherm Isı yalıtım Sistemleri Avrupa ve Türkiye kalite standartlarına uygun olarak üretim yapan CE ve TSE belgelerine sahip, teknik personeli ve yapısıyla tüm ihtiyaçlara cevap verebilen bir kurumdur.

 

BETON STANDARTLARI

 

Ürünün Üretim Kalitesini Belirleyen Ana Unsurlar :

Malzemelerin, hammaddelerin kalitesi, ekipman ve makine teçhizatın kalitesi,İNSAN kalitesi. (bilgi, beceri, motivasyon, yönetim… )

 

Bu nedenle, hazır beton alınacak firmayı seçmeden önce aday firmaların ziyaret edilerek, Türkiye Hazır Beton Birliği’ne üye olup olmadığı ve tesisin THBB’ nin Kalite Güvence Sistem (KGS) kontrolü altında bulunup bulunmadığı öğrenilmeli, TSE standartlarına uygunluk, imalata yeterlilik, laboratuar yeterlilik belgeleri sorulmalıdır.Bunlarla birlikte hazır beton üreten tesislerin;

 

Santral malzemeleri,Laboratuar – teknik birikim,Üretim – taşıma – pompalama kapasitesi,Referanslar,Fiyat ve ödeme koşulları vb. konular açısından incelenmesinde yarar vardır.

 

Üretim, taşıma, pompalama miktarları, laboratuar imkanları, hammadde konusunda tetkiklerin yapılmış olması, raporların varlıkları, geçerlilik süreleri firma seçimi sırasında göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Kalite garantisi ve istikrarı açısından hazır beton firmasının çağdaş bir kalite güvence sistemine sahip olması (Türkiye Hazır Beton Birliği Kalite Güvence Sistemi Belgesi (KGS), ISO 9001, TSE Belgesi…) bir tercih nedeni olmalıdır. Bunlarla birlikte ürünlerin istatistik yöntemlerle izleniyor olması, mukavemeti raporlama imkanları önemlidir.


© 2020 Kurumsal Webs